A to wynalazek! Stworzono piloty dla psów

A to wynalazek! Badania pokazują, że większość psów ogląda telewizję przez ponad dziewięć godzin tygodniowo. Brytyjska firma Wagg postanowiła umilić im tę czynność i zaprojektowała specjalne piloty dla czworonogów.

Piloty zostały zaprojektowane specjalnie dla psów Piloty zostały zaprojektowane specjalnie dla psów Źródło: Waggs

By stworzyć pilota specjalnie dla naszych milusińskich, nawiązano współpracę z Ilyeną Hirskyj-Douglas, specjalistką w zakresie interakcji zwierzę-komputer z University of Central Lancashire. 

Urządzenie wykonano z wodoodpornego plastiku, dlatego psy mogą gryźć je jak każdą zabawkę. Umieszczono na nim trzy duże przyciski w kształcie kości, śladu łapy i piłki.  Z ich pomocą można włączyć i wyłączyć telewizor, zmienić program lub zastopować audycję. W pilocie znajduje się także otwór, przez który można przeciągnąć sznurek (dzięki niemu psy mogą go przeciągać w dowolne miejsce).

Dan Reeves, rzecznik Wagg, podkreśla, że ludzie często oskarżają się, zostawiając psy same.: – Chcieliśmy więc stworzyć coś, co mogłoby zapewnić psom rozrywkę i uspokoić właścicieli, że czworonogi mają się dobrze.

Obecnie prototypy pilotów są testowane.