Futro jest wszędzie!

Kochamy nasze koty, naprawdę. Jednak gdy po raz kolejny wychodzimy z domu w sukience pokrytej warstwą kociego futra, a nasz dywan wygląda, jakby był zrobiony z sierści, stajemy przed poważnym problemem: jak pozbyć się włosów naszego kota z domowych sprzętów i ubrań?

 

Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Czyścik do dywanów

Takie produkty można kupić na bazarach, w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego i przez internet. Wyglądają, jak skrzyżowanie gumowych grabi ze szczotką. I choć w zwykłym domu szczotkowanie nim dywanu wydaje się być absurdem, w mieszkaniu okupowanym przez kota staje się koniecznością. Innym rozwiązaniem jest zakup silikonowego, podręcznego przyrządu do zbierania sierści. Pomaga on utrzymać czystość w domu w najtrudniejszym okresie lnienia zwierzaka. Czyścik dostępny jest w Pazurowym Butiku!

Czyścik do ubrań

Istnieją specjalne, walcowate szczotki do ubrań. Niektórymi da się również pozbyć futra z innych powierzchni - blatów, dywanów i kanap. Kreatywni właściciele kotów posuwają się nawet do głaskania nimi zwierzęcia. Dzięki temu zwierzę jest zadowolone, a jego futro pozostaje na urządzeniu.

Szczotka do futra

Sklepy zoologiczne mają w swojej ofercie sporo szczotek, przeznaczonych specjalnie dla zwierząt. Sprawdzić się może też zwykła szczotka z gęstym włosiem (np. do paznokci). Choć niektóre koty nie lubią być czesane, warto je do tego przekonać. Dzięki temu mniej futra będzie lądowało na naszych kanapach i ubraniach. Taką szczotką można też usunąć część włosów z domowych powierzchni. W internecie i niektórych sklepach możemy nabyć też "usuwacze" futra, zaprojektowane specjalnie z myślą o długich, kocich włosach. Kosztują nawet kilkadziesiąt złotych, ale mogą wyeliminować konieczność ciągłego prania dywanów i pościeli, które co kilka dni zarastają kocim futrem.

Do it yourslef

A co zrobić, jeśli natychmiast musisz pozbyć się kociego futra z mebli a nie masz pod ręką skomplikowanych akcesoriów? W takim wypadku sprawdzi się myjka do okien (z rączką i gumową powierzchnią - futro przyczepia się do niej i daje się usunąć za pomocą wody lub szmatki), a także szorstka ściereczka. Tą drugą przejeżdżamy po dywanie, by jego włosie ułożyło się w jednym kierunku, a następnie zbieramy futro.