8 rzeczy, które robimy, a nasze psy ich nie znoszą

Warto czasami wziąć pod uwagę, że psy – pomimo, że są naszymi najlepszymi przyjaciółmi – mają nieco inne upodobania, niż ludzie. Chcemy dobrze, ale czasami wychodzi na odwrót. Kiedy? Oto 8 rzeczy, których ewidentnie nasze psiaki nie lubią.

Źródło: Fot. pixabay.com

1. Brak rutyny i zasad

Wydawać by się mogło, że nasz ukochany psiak nad życie kocha szaleństwo i niespodzianki. Tak też zapewne jest, ale między innymi dlatego, że czuje się z nami bezpieczny. Jednym z powodów takiego poczucia są właśnie odpowiednie zasady i codzienna rutyna. Znakomicie porządkuje to dzień psa i sprawia, że może być spokojny oraz szczęśliwy.

2. Przytulanie

Zdjęcie w przesłodkim uścisku z naszym ukochanym psem – pocztówka idealna. Niestety większość czworonogów przytulania nie lubi. Szczególnie nie przepadają za takim zbliżeniem z obcymi dla nich ludźmi. Bliskich tolerują, ale nie znaczy to od razu dla nich przyjemności. Rzecz jasna nie mówimy o wszystkich psiakach, w końcu każdy z nas zna swojego pupila najlepiej. Warto jednak uważne obserwować mowę ciała zwierzaków i nie robić nic na siłę, jak to podkreśla „Dogs about”.

NASTĘPNA STRONA=>

Źródło: Fot. pexels.com

1 2 3 4

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem