7 sposobów na uspokojenie psa podczas burzy

Fot. pexels.com

4. Przygotuj psu bezpieczne schronienie

Pies, gdy się czegoś boi, bardzo często ma tendencję do ucieczki. Warto jest wtedy nie tylko być z nim w bezpiecznym miejscu (podczas burzy nie przebywać na zewnątrz), ale dobrze jest  móc także przygotować mu swobodną przestrzeń do przeżywania lęku. Takim miejscem często staje się łazienka, która nie ma okien. Jest w niej najczęściej o wiele ciszej, niż w innych pomieszczeniach. Może to być również szafa, w której ubrania skutecznie wygłuszają mocne dźwięki. Jeśli nie mamy takiego miejsca, postarajmy się je stworzyć. Dobrze by były tam też inne przyjazne psu przedmioty, takie jak jego ulubione zabawki, czy koc.

5. Włącz muzykę

Koniec końców nie musi to być muzyka. Chodzi o dźwięki, które przynajmniej częściowo zagłuszą burzę. Może to być odgłos telewizora, czy też radia. Są one szczególnie skuteczne, gdy burza przechodzi w dużej odległości lub kiedy jest naprawdę krótka.

6. Nie nakręcaj emocji

Ważne jest także nasze podejście do burzy. Jak wiadomo, psy znakomicie odczuwają emocje właścicieli i często przejmują od nich nastrój. Postarajmy się więc być jak najbardziej spokojni, mówmy do siebie i naszych zwierzaków łagodnym, wolnym tonem. A już na pewno z premedytacją nie podkręcajmy emocji futrzaków. „O! Idzie burza! Boisz się?! Uciekaj, chowaj się, będzie głośno!” – takie komentarze, szczególnie wypowiadane podniesionym tonem, mogą bardzo zaszkodzić.

7. Poradźmy się weterynarza

Jeśli kompletnie nie radzimy sobie z lękiem naszego psa, warto porozmawiać o tym z weterynarzem. Są w końcu dostępne naturalne leki, które pomogą mu radzić sobie z burzą. Nie podawajmy ich jednak sami. Zawsze skonsultujmy się ze specjalistą, bo zdrowie futrzaka jest najważniejsze.

Źródło: amerikanki.com

1 2

z pazurem butik zpazurem.pl z pazurem
z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem z pazurem
z pazurem