13 najlepszych prac dla miłośników kotów

Miłośnicy kotów to dość szczególna grupa osób charakteryzująca się pewnymi określonymi cechami osobowości, podobnie zresztą jak ich pupile. Idąc tym tropem, amerykańscy naukowcy opracowali listę trzynastu prac, które ich zdaniem idealnie nadają się dla osób opiekujących się mruczkami.

Nie tylko koty, ale także ich opiekunowie doskonale czują się w księgarniach i bibliotekach Nie tylko koty, ale także ich opiekunowie doskonale czują się w księgarniach i bibliotekach Źródło: buzfeed.com

Zdaniem ekspertów miłośnicy kotów to przeważnie wrażliwi i inteligentni introwertycy, którzy najbardziej lubią pracować indywidualnie. Dlatego najlepiej odnajdują się w zawodach i pracach, w których kontakt z dużą ilością osób nie jest konieczny. Przykładowo, jeśli ktoś interesuje się historią, powinien czuć się dobrze w roli archiwisty. Trafionym pomysłem może być także wymagająca dużej dokładności praca protokolanta. Wrażliwe i inteligentne osoby robią też często kariery w zawodach wymagających sporej kreatywności lub poczucia estetyki, takich jak na przykład programista, grafik komputerowy, specjalista do obsługi portali społecznościowych, pisarz, ilustrator czy montażysta filmowy.

W przypadku gdy dana osoba pasjonuje się liczbami i matematyką, dobrym wyborem będzie praca w księgowości lub szeroko rozumianej branży finansowej chociażby na stanowisku analityka. Miłośnicy kotów sprawdzają się zazwyczaj jako pracownicy naukowi oraz doskonale czują się podczas prac w laboratoriach. Wszystkie osoby kochające przyrodę i czworonogi odnajdą się także w zawodach związanych z opieką nad zwierzętami. Trzeba mieć jednak na uwadze, że praca w charakterze weterynarza wymaga mimo wszystko sporej odporności psychicznej ze względu na styczność z chorymi, cierpiącymi i umierającymi zwierzętami, którym nie zawsze można pomóc.

 

Źródło: PayScale.com