11 cudownych psów podczas ich pierwszych dni w pracy

Jeśli wydaje ci się, że tylko ludzie pracują, to jesteś w błędzie. Psiaki, które za chwilę zobaczysz, są tego najlepszym przykładem. Oto ich pierwsze dni w pracy.

Źródło: Fot. pixabay.com

Bo jak nie pies, to kto?

Psy pełnią nieraz bardzo ważne funkcje. Ich praca w policji, w więzieniach, w sądach – często są ogromnym wsparciem nie tylko dla swoich właścicieli, ale i innych osób. Pisaliśmy niedawno w naszym serwisie o czworonogach pomagających w zakładach karnych w USA. – Przyprowadzenie psów do więzienia jest jak posmak wolności – powiedział jeden z osadzonych na filmie umieszczonym w sieci. Opisaliśmy też pomoc, jaką psiaki niosą ofiarom podczas rozpraw sądowych. Ich obecność pełni prawdziwie kojącą funkcję.

Warto zaznaczyć, że wspomniane tu wsparcie wiązało się głównie z szeroko rozumianą pomocą psychologiczną. Jednak psy często są też równie sprawne w zadaniach wymagających techniki, do czego są szkolone między innymi w policji. Odpowiednich umiejętności uczą się także psiaki, które pełnią funkcje przewodników. Dowody na to widać na prezentowanych zdjęciach, czym inspiruje „Buzzfeed”.

 

Oto 11 cudownych psiaków podczas ich pierwszego dnia w pracy!


1. Trochę by się jeszcze pospało…

Fot. Buzzfeed

Fot. imgur.com / Via Facebook: NNPDs-K-9-Lacey

 

2. Lektury do nadrobienia

Fot. Buzzfeed

Fot. i.imgur.com

 

3. Trzymam łapę na pulsie!

Fot. Buzzfeed

Fot. i.imgur.com

1 2 3 4