10 ras psów idealnych dla leniwych

Wszyscy dookoła mówią, że osoby leniwe muszą zapomnieć o psie. Ale co zrobić, gdy jesteśmy domatorami, a jednocześnie marzymy o pupilu, który będzie razem z nami spędzał leniwe wieczory na kanapie? Choć wszystkie wymagają opieki i uwagi, są takie, które nie potrzebują dużej aktywności fizycznej. Oto 10 ras psów idealnych dla leniwych właścicieli.

 
 
Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Pies hawańczyk

Hawańczyk to piesek żywy, radosny, uwielbiający kontakt z człowiekiem. Doskonale nadaje się na psa towarzyszącego i rodzinnego. Te niewielkie psy idealnie znoszą podróże, są lekkie i chętnie wylegują się na kolanach swojego pana. Mogą robić to nawet przez kilka godzin.

Źródło: istock
 
Buldog francuski

Buldog francuski to pies o sympatycznym wyglądzie i charakterze. Sprawdza się jako pies rodzinny i towarzyszący.  Buldogi uwielbiają życie kanapowców.

Chow Chow 

Miłośnicy psów chow chow twierdzą że „chow chow to w jednej trzeciej pies, w jednej trzeciej kot, w jednej trzecie człowiek". Jest to pies spokojny, pełen godności i inteligentny. Nie jest miłośnikiem długich wycieczek i uwielbia wylegiwać się u stóp swojego pana.
Źródło: Shutterstock
 

Bobtail

Bobtail był ukochanym psem hipisów, a to ze względu na swoje piękne, bujne futro. Co prawda wymaga ono specjalnej uwagi, ale za to psy tej rasy nie przepadają za zbyt długimi spacerami.

Chart angielski

Choć charty angielskie potrafią być bardzo szybkie, doskonale wiedzą, że nie ma nic gorszego niż przeszkadzanie swojemu panu w oglądaniu najnowszego odcinka „House of Cards".
Źródło: boredpanda.com
 
Basset hound

Basset hound to łagodny pies o dobrym sercu, który uwielbia dzieci. Psy tej rasy są niezwykle sympatyczne, a przy tym wierne i inteligentne.  Bassety są z natury dość leniwe.
Źródło: Shutterstock
 


Buldog angielski

Buldog angielski jest wspaniałym towarzyszem dla ludzi nieprzepadających za ruchem.
 
Shar-pei 

Shar-pei to psy leniwe, które nie lubią być zmuszane do nadmiernej aktywności fizycznej.
Źródło: Shutterstock
 
Pekińczyk

Pekińczyk grzecznie czeka w domu na powrót ukochanego pana. Nie lubi zbyt długich spacerów.


Źródło: iStockphoto/Thinkstock