Dom, który nie pachnie psem

Wszyscy kochamy nasze psy, ale także wiemy, że najbardziej uroczy zwierzak potrafi czasem niespecjalnie pięknie pachnieć. Nosy domowników bardzo szybko przyzwyczajają się do charakterystycznych "zapaszków", ale każdy gość od progu może poznać, że w tym mieszkaniu mieszka pies. Wystarczy jednak kilka prostych sztuczek, aby cieszyć się z towarzystwa naszego pupila bez panującego wszędzie odoru psiej budy.

Dom wolny od "psiego zapaszku" Dom wolny od "psiego zapaszku"

Nawet najbardziej uroczy i kochany zwierzak potrafi nie tylko narobić w domu niezłego bałaganu, udekorować sierścią wszystkie kanapy i fotele, ale także sprawić, że w naszym mieszkaniu unosi się nieprzyjemny dla naszych gości "psi zapaszek". Poniżej podamy kilka rad, co zrobić, aby skutecznie wyeliminować go z naszego domu.

1. Regularnie dbaj o higienę swojego psa
Wszystkie psy wymagają regularnego, najlepiej codziennego, szczotkowania sierści.  Zabieg ten nie tylko czyści sierść i pozbawia ją przykrego zapachu, ale także, jeśli jest wykonywany poza domem, zmniejsza ilość "kudłów" na meblach i podłodze. Jeśli okrywa włosowa twojego pupila wymaga trymowania lub strzyżenia pamiętaj, aby wykonywać te zabiegi w terminie.
Kąpiel z użyciem psiego szamponu sprawia co prawda, że zwierzak jest czysty i pachnący, ale powinno się ją robić tylko wówczas, gdy jest naprawdę konieczna. Zbyt częste kąpanie psa z użyciem środków czystości powoduje, że sierść traci naturalną okrywę tłuszczową, staje się sucha, łamliwa, a skóra nie ma ochrony.
Warto natomiast wycierać przed wejściem do mieszkania mokre łapy, a po spacerze w deszczu całego psa.

2. Zaprzyjaźnij się z rolkami do ubrań
Starannie odkurzaj tapicerowane meble, najlepiej przy użyciu specjalnej szczotki do sierści, a resztki psich włosów z kanap i foteli usuwaj przy pomocy rolek do ubrań lub specjalnych końcówek typu np. Futrossawka.

3. Nie zapominaj o podłodze
Dywany i wykładziny wymagają regularnego odkurzania za pomocą specjalnej końcówki do sierści. Warto też zainwestować w usuwający zapachy dezodorant do dywanów. 
Pamiętaj, aby często opróżniać pojemnik w odkurzaczu - odkurzanie z pełnym workiem rozsiewa nieprzyjemny zapach z wnętrza pojemnika na całe mieszkanie. Gładkie podłogi po uprzednim odkurzeniu lub zamieceniu, przemywaj dość często wilgotnym mopem ze specjalnym płynem na przykład Prince hygiene&care dostępny w sieci Rossmann.

4. Używaj środków antybakteryjnych
Pamiętaj, że dużo nieprzyjemnych zapachów powodują rozwijające się bakterie. Sprawdź jednak, czy wybrany przez ciebie środek antybakteryjny jest bezpieczny dla języka i nosa twojego czworonożnego przyjaciela.

5. Nie maskuj nieprzyjemnych zapachów, eliminuj je
Wiele popularnych odświeżaczy powietrza jedynie maskuje niepożądane odory. Warto zainwestować w specjalistyczne dezodoranty i świece eliminujące nieprzyjemne zapachy.

6. Pozbądź się zapachu moczu
Jeśli twojemu psu zdarzają się "wypadki" użyj do mycia śladów moczu specjalnych enzymatycznych środków, które nie tylko zabijają zapach uryny, ale także eliminują odór feromonów, który może sprawić, że pies będzie załatwiał się w tym miejscu.

7. Nie zapominaj o psich posłaniach
Wszystkie miejsca, gdzie sypia twój pies powinny być przykryte zdejmowalnymi, łatwymi do prania, specjalnymi okryciami. W ten sposób uchronisz tapicerkę mebli od przesiąknięcia "psim zapaszkiem". Co najmniej dwa razy w miesiącu powinno się odbywać całościowe pranie psich posłań, poduszek i kocyków. Najlepiej, aby weszło ci w zwyczaj zmienianie psiej pościeli tak często, jak zmieniasz własną. 


Źródło:

http://www.ebay.com/gds/8-Ways-to-Keep-Your-Home-From-Smelling-Like-a-Kennel-/10000000204626040/g.html?roken2=tf.pR3VpZGVz.bUGV0cw==.g.cpin