Co zrobić ze swoim zwierzakiem w czasie urlopu?

Wakacje trwają, a wraz z nimi urlopowe wyjazdy. A jak Wy poradziliście sobie z tym, co zrobić z psem lub kotem podczas urlopu? Mamy dla Was kilka propozycji, co zrobić ze zwierzakiem w wakacje.

Źródło: Shutterstock

1. Zabierz pupila ze sobą

Najprostszym i najlepszym wyjściem jest zabrać go na nasz wyjazd. Brak rozłąki, wspólnie spędzony czas, którego na co dzień wszystkim nam brakuje - to niewątpliwe plusy tego rozwiązania. Jeśli wybierasz tę opcję, sprawdź czy miejsce do którego jedziesz jest przyjazne zwierzętom. Czy w okolicy są plaże lub kąpieliska, na które można wchodzić z psem? Przygotuj się też odpowiednio do podróży - w samochodzie zastosuj specjalną matę, zabierz wodę i zaplanuj postoje.

2. Skorzystaj z pomocy rodziny lub przyjaciół

Drugim wyjściem jest zgłoszenie się do rodziny. Często bliscy znają Twojego futrzastego przyjaciela i on ich zna. Jeśli tylko będą mieli czas i chęć, to pies na pewno doceni ich opiekę, a Ty będziesz spokojny, że nie dzieje mu się nic złego.


3. Wynajmij petsittera

Jeżeli poprzednie dwa punkty w Twoim przypadku są niemożliwe, z pomocą przychodzi petsitter. Dobrze jest wkalkulować w swój budżet wakacyjny opiekę nad psem - profesjonalna opieka będzie Cię kosztować kilkadziesiąt złotych za dobę. Petsitter może albo odwiedzać Twojego kompana, wychodzić z nim i karmić go, lub, w nieco droższej opcji mieszkać z nim w Twoim mieszkaniu.


4. Zamelduj pupila w hoteliku dla zwierząt

Hotelik dla zwierzęcia to kompleksowa forma opieki. W hoteliku nie tylko zwierzak będzie karmiony według Twoich wytycznych, będzie miał odpowiednią dawkę aktywności, ale też socjalizacji z innymi podopiecznymi. To wszystko jest bardzo ważne - w hoteliku zwierzak nie będzie się nudzić. Plusem jest też fakt, że w wypadku pogorszenia się zdrowia, Twój pupil będzie pod opieką współpracującego z placówką lekarza weterynarii.   


Którekolwiek z rozwiązań wyda Wam się najlepsze, pamiętajcie - urlop, wyjazdy i odpoczynek nie zwalniają Was z opieki nad psem i kotem. Zadbajcie o Waszych podopiecznych najlepiej, jak umiecie!